Samsung EHS Mono R290

Tepelné čerpadlá Samsung EHS mono R290 s prírodným chladivom

Viac tepla, menej hluku

Zoznámte sa s najnovším modelom EHS Mono R290 z radu tepelných čerpadiel EHS od spoločnosti Samsung, ktorý prináša riešenie vykurovania obytných domov. Model EHS Mono R290 je k dispozícii v širokom rozsahu výkonov – 5, 8, 12 a 16 kW – a používa chladivo R290, ktoré má v porovnaní s inými chladivami oveľa nižšiu hodnotu GWP (iba 3). Okrem nižšej hodnoty GWP poskytuje model EHS Mono R290 spotrebiteľom teplú vodu až do 75 °C¹ na účely vykurovania domácností. Vďaka tomu sa môže použiť ako vhodná náhrada vykurovacieho systému v starších obytných priestoroch. Vďaka väčšej teplovýmennej ploche sa môže pochváliť spoľahlivým vykurovacím výkonom, ktorý mu umožňuje dosahovať 100 % vykurovací výkon pri teplotách až do -10 °C¹.

Nízka hlučnosť

Tepelné čerpadlo EHS Mono R290 obsahuje niekoľko inovatívnych technológií potlačenia hluku, vďaka čomu pracuje ticho pri nízkych úrovniach hluku už od 35 d(BA)² a používa 4-krokový tichý režim. Vonkajšia jednotka tohto tepelného čerpadla obsahuje dvojvrstvový systém zvukovej izolácie vybavený patentovaným dizajnom plstenej mriežky s drážkami³, ktorý účinne blokuje a pohlcuje zvuky a vibrácie vytvárané kompresorom.

Tepelné čerpadlo Samsung EHS mono R290 12kW 16kW

Teplota teplej vody do 75 °C

V mnohých starších domoch v Európe sa stále používajú radiátory, ktoré na účinné vykurovanie miestností vyžadujú teplotu teplej vody minimálne 65 °C. Nový model EHS Mono R290 dokáže na účely vykurovania domácnosti súvisle poskytovať teplú vodu s teplotou až 75 °C*. Vďaka tomu sa môže použiť ako vhodná náhrada vykurovacieho systému v starších obytných priestoroch, ktoré boli predtým pre potreby vykurovania závislé od plynových kotlov.

Prírodné chladivo R290

Oproti ostatným chladivám má EHS Mono R290 oveľa nižší potenciál globálneho otepľovania (GWP). Iba 3. Nové nariadenia EÚ o fluórovaných skleníkových plynoch znamenajú, že chladivá nesmú mať od roku 2025 GWP vyššie ako 150. V porovnaní s riešeniami, ktoré využívajú iné chladivá, ponúka spoločnosť Samsung vďaka EHS Mono R290 vylepšené ekologické riešenie pre obytné domy, ktoré odolá aj skúške času. EHS Mono R290 používa ako chladivo R290 namiesto v súčasnosti rozšíreného chladiva R32. V porovnaní s bežným mono tepelným čerpadlom boli vnútorné komponenty jednotky v dôsledku použitia R290 upravené. Tieto úpravy podporujú oddelenie chladiva R290 od zvyšku systému.

Inteligentná konektivita

Funkcia SmartThings Energy⁴ ponúka špičkové systémy riadenia spotreby energie v domácnosti a skutočné úspory energie prostredníctvom prehľadov, automatizácie úspory energie a podpory pre používateľov pri prechode na domácnosť s nulovou spotrebou energie. Po pripojení môžu používatelia monitorovať spotrebu energie a pomocou úsporného režimu prípadne znížiť svoju spotrebu energie.

  • 1.Teplota vody na výstupe pri vonkajšej teplote -10 až 35 °C. Teplá úžitková voda (TÚV) má na výstupe zo zásobníka TÚV teplotu 70 °C pri vonkajšej teplote -10 až 43 °C. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania.
  • 2.Na základe interného testovania vonkajšej jednotky EHS Mono R290 AE050CXYDEK/EU. Hladina hluku sa meria 3 m od prednej časti vonkajšej jednotky v miestnosti bez odrazov s vonkajšou teplotou 7 °C. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od faktorov prostredia a individuálneho používania.
  • 3.Patent č.: P2022-00128261
  • 4.Výška ušetrených nákladov závisí od rôznych faktorov, ako je plán dodávky elektrickej energie používateľa, vnútorná/vonkajšia teplota a ďalšie podmienky používania. Pomocou aplikácie SmartThings môže používateľ napríklad naprogramovať príslušnú vnútornú jednotku Samsung tak, aby sa používala v čase, kedy je cena elektriny najnižšia, alebo aby sa vypla, keď sa nepoužíva, aby sa minimalizovala spotreba energie.