Klimatizácie na vykurovanie

Klimatizácie na vykurovanie od Zelenej Klímy. V Zelenej Klíme Vám odporučíme aj klimatizácie vhodné nie len na prikurovanie, ale aj na dlhodobé vykurovanie.

Klimatizácia vhodná na dlhodobé vykurovanie by mala spĺňať vlastnosti:

  • veľmi vysoká účinnosť aj v režime vykurovania, t.j. koeficient SCOP by mal byť vyšší ako 5,1.
  • funkčnosť aj v hlbokých mrazoch, t.j. ohrev vane kondenzátu a ohrev kompresora. Toto zabezpečí že tieto klimatizácie nenamrznú a budu fungovať aj vo vaľkých mrazoch.
  • režim temperovania na 8 stupňov.

Takéto klimatizácie považujeme za tepelné čerpadlá typu vzduch-vzduch.

Tieto klimatizácie / tepelné čerpadlá sú vhodné na chaty, na udržovanie teploty a temperovanie. Po príchode na chatu si viete klimatizáciou veľmi rýchlo vykúriť a veľmi lacno ohriať vzduch. Teito klimatizácie sa dajú ovládať aj na ďiaľku, takže si viete chatu alebo príbytok vykúriť rýchlo a lacno ešte pred Vašim príchodom.

Tepelné čerpadlo vzduch vzduch je veľmi vhodné ako prídavný zdroj vykurovania tam, kde je hlavným zdrojom tepla pevné palivo, elektrický kotol – elektrický priamotop, alebo elektrické podlahové vykurovanie. V takýchto prípadoch je možno dosiaisanuť úsporu primárnej energie na vykurovanie až 50 percent. Je to dosiahnuté tým že takáto klimatizácia pracuje s účinnosťou a parametrom COP = 3 aj pri vonkajšej teplote -7 stupňov. To znamená že klimatizácia vyprodukuje š krát viac tepla ako spotrebovala elektrickej energie na svoj pohon. Z jedného kilowatu elektriny dokáže vyrobiť až 3kW tepla.

Zelená Klíma odporúča na dlhodobé vykurovanie klimatizácie Toshiba Daiseikai 9

Klimatizácia Toshiba Daiseikai 9

Ďaľším odporúčaním Zelenej Klímy je A+++/A+++ klimatizácia Sinclair Spectrum Plus

Tepelné čerpadlo vzduch vzduch Klimatizácia Sinclair Spectrum Plus

Odporúčame aj cenovo dostupnú klimatizáciu na vykurovanie Midea Oasis Plus

Klimatizácie Midea Oasis Plus na vykurovanie