Tepelené čerpadlá Samsung

Tepelné čerpadlá Samsung EHS od Zelenej Klímy.

Ponúkame Vám tepelné čerpadlá Samsung EHS Mono dostupné v prevedeniach:

  • EHS Mono R290 s prírodným chladivom R290
  • EHS Mono HT Quiet s chladivom R32

Oba modely EHS Mono HT Quiet aj EHS Mono R290 sú v prevedení monoblok, t.j. výstupom tepelného čerpadla je ohriata kúrenárska voda. Oba sú vhodné pre rekonštrukcie kotolní.

Samsung EHS Mono R290 – Novinka 2024

Tepelné čerpadlá Samsung EHS mono R290 s prírodným chladivom

Viac tepla, menej hluku

Zoznámte sa s najnovším modelom EHS Mono R290 z radu tepelných čerpadiel EHS od spoločnosti Samsung, ktorý prináša riešenie vykurovania obytných domov. Model EHS Mono R290 je k dispozícii v širokom rozsahu výkonov – 5, 8, 12 a 16 kW – a používa chladivo R290, ktoré má v porovnaní s inými chladivami oveľa nižšiu hodnotu GWP (iba 3). Okrem nižšej hodnoty GWP poskytuje model EHS Mono R290 spotrebiteľom teplú vodu až do 75 °C¹ na účely vykurovania domácností. Vďaka tomu sa môže použiť ako vhodná náhrada vykurovacieho systému v starších obytných priestoroch. Vďaka väčšej teplovýmennej ploche sa môže pochváliť spoľahlivým vykurovacím výkonom, ktorý mu umožňuje dosahovať 100 % vykurovací výkon pri teplotách až do -10 °C¹.

Nízka hlučnosť

Tepelné čerpadlo EHS Mono R290 obsahuje niekoľko inovatívnych technológií potlačenia hluku, vďaka čomu pracuje ticho pri nízkych úrovniach hluku už od 35 d(BA)² a používa 4-krokový tichý režim. Vonkajšia jednotka tohto tepelného čerpadla obsahuje dvojvrstvový systém zvukovej izolácie vybavený patentovaným dizajnom plstenej mriežky s drážkami³, ktorý účinne blokuje a pohlcuje zvuky a vibrácie vytvárané kompresorom.

Tepelné čerpadlo Samsung EHS mono R290 12kW 16kW

Teplota teplej vody do 75 °C

V mnohých starších domoch v Európe sa stále používajú radiátory, ktoré na účinné vykurovanie miestností vyžadujú teplotu teplej vody minimálne 65 °C. Nový model EHS Mono R290 dokáže na účely vykurovania domácnosti súvisle poskytovať teplú vodu s teplotou až 75 °C*. Vďaka tomu sa môže použiť ako vhodná náhrada vykurovacieho systému v starších obytných priestoroch, ktoré boli predtým pre potreby vykurovania závislé od plynových kotlov.

Prírodné chladivo R290

Oproti ostatným chladivám má EHS Mono R290 oveľa nižší potenciál globálneho otepľovania (GWP). Iba 3. Nové nariadenia EÚ o fluórovaných skleníkových plynoch znamenajú, že chladivá nesmú mať od roku 2025 GWP vyššie ako 150. V porovnaní s riešeniami, ktoré využívajú iné chladivá, ponúka spoločnosť Samsung vďaka EHS Mono R290 vylepšené ekologické riešenie pre obytné domy, ktoré odolá aj skúške času. EHS Mono R290 používa ako chladivo R290 namiesto v súčasnosti rozšíreného chladiva R32. V porovnaní s bežným mono tepelným čerpadlom boli vnútorné komponenty jednotky v dôsledku použitia R290 upravené. Tieto úpravy podporujú oddelenie chladiva R290 od zvyšku systému.

Inteligentná konektivita

Funkcia SmartThings Energy⁴ ponúka špičkové systémy riadenia spotreby energie v domácnosti a skutočné úspory energie prostredníctvom prehľadov, automatizácie úspory energie a podpory pre používateľov pri prechode na domácnosť s nulovou spotrebou energie. Po pripojení môžu používatelia monitorovať spotrebu energie a pomocou úsporného režimu prípadne znížiť svoju spotrebu energie.

  • 1.Teplota vody na výstupe pri vonkajšej teplote -10 až 35 °C. Teplá úžitková voda (TÚV) má na výstupe zo zásobníka TÚV teplotu 70 °C pri vonkajšej teplote -10 až 43 °C. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania.
  • 2.Na základe interného testovania vonkajšej jednotky EHS Mono R290 AE050CXYDEK/EU. Hladina hluku sa meria 3 m od prednej časti vonkajšej jednotky v miestnosti bez odrazov s vonkajšou teplotou 7 °C. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od faktorov prostredia a individuálneho používania.
  • 3.Patent č.: P2022-00128261
  • 4.Výška ušetrených nákladov závisí od rôznych faktorov, ako je plán dodávky elektrickej energie používateľa, vnútorná/vonkajšia teplota a ďalšie podmienky používania. Pomocou aplikácie SmartThings môže používateľ napríklad naprogramovať príslušnú vnútornú jednotku Samsung tak, aby sa používala v čase, kedy je cena elektriny najnižšia, alebo aby sa vypla, keď sa nepoužíva, aby sa minimalizovala spotreba energie.

Samsung EHS Mono HT Quiet

Tepelné čerpadlo Samsung EHS Mono HTQuiet

Vysoká teplota teplej vody

Nové tepelné čerpadlo EHS Mono HT Quiet dokáže na účely vykurovania domácnosti súvisle poskytovať teplú vodu s teplotou až 70 °C¹. Vďaka tomu môže byť vhodnou náhradou plynových kotlov, ktoré poskytujú vysokú teplotu vody na výstupe.Vďaka zosilneným častiam a väčšej olejovej drážke dokáže nový špirálový kompresor stlačiť chladivo pri oveľa vyššom tlaku, zatiaľ čo technológia Flash Injection zvyšuje prietok chladiva. Preto sa kompresný pomer zvýšil z 13 na 17.²

Vysokoteplotné čerpadlo Samsung EHS Mono HTQuiet

Tichá prevádzka

Tepelné čerpadlo EHS Mono HT Quiet obsahuje niekoľko inovatívnych technológií pre zníženie hluku, vďaka ktorým je jeho prevádzka tichá s nízkymi úrovňami hluku 35 d(BA)³ pri využití 4-krokového tichého režimu.

Tepelné čerpadlá Sasmsung Samsung EHS Mono HT Quiet

Prémiový dizajn

Vylepšite vzhľad vonkajšieho priestoru prémiovým dizajnom vonkajšej jednotky. Jej tmavosivá mriežka a šasi zaisťujú, že jednotka bez problémov splynie s mnohými modernými budovami a ich okolím. Šikmá mriežka bráni pohľadu dovnútra⁴. Vonkajšia jednotka má výšku približne 1 m.

Tepelko Samsung EHS Mono HTQuiet

Spoľahlivá prevádzka pri nízkych teplotách

Vykurovanie funguje na 100 %⁵ pri teplotách až -25 °C. Väčší tepelný výmenník prenáša naraz viac tepla a nový špirálový kompresor stláča chladivo pri vyššom tlaku, takže spoľahlivo funguje aj pri nízkych teplotách. Okrem toho, keď sa jednotka vypne alebo má poruchu, ohrievač a ovládanie na ochranu pred mrazom bránia zamrznutiu a prasknutiu doskového tepelného výmenníka a vodného potrubia*

*Napríklad ak tepelné čerpadlo prestane fungovať na 60 minút, keď je vonkajšia teplota 3 °C, čerpadlo na strane vodovodného potrubia sa vynútene aktivuje, aby sa zabránilo zamrznutiu vody vo vodovodnom potrubí.

Tepelné čerpadlo Samsung EHS Mono HT Quiet

Energetická úspornosť

Naše systémy EHS obsahujú množstvo pokročilých technológií, ktoré pomáhajú optimalizovať spotrebu energie. Systém Samsung EHS Mono HT má hodnotenie energetickej účinnosti SCOP* A+++, takže preukázateľne pracuje s vysokou účinnosťou.**

* SCOP = Sezónny súčiniteľ výkonu.
** SCOP A+++ = Na základe sezónneho súčiniteľa výkonu (SCOP) pre 35 °C. Na základe testovania definovaného v norme EN14825. Môže sa líšiť v závislosti od konfigurácie systému, teploty a skutočných podmienok používania.

Jednoduchá montáž a integrácia s aplikáciou SmartThings

Vďaka jednoduchému prístupu cez bočný panel sú vonkajšie jednotky navrhnuté s ohľadom na jednoduché uvedenie do prevádzky a údržbu. Jednotka sa dá ovládať na diaľku pomocou aplikácie SmartThings*, ktorá umožňuje zobraziť spotrebu energie a tiež monitorovať teplotu miestností v interiéri a odchádzajúcej vody, zapnúť/vypnúť jednotku a kedykoľvek a kdekoľvek upravovať nastavenia.

*Vyžaduje sa pripojenie Wi-Fi a účet aplikácie Samsung SmartThings

Montáž tepelného čerpadla Samsung EHS Mono HTQuiet

1 Teplota vody na výstupe pri vonkajšej teplote – 15 °C až 43 °C. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania.
2 Kompresný pomer = Tlak na výstupe/nasávací tlak. Na základe interného testovania na vonkajšej jednotke EHS Mono HT Quiet v porovnaní s tradičnou vonkajšou jednotkou EHS.
3 Na základe interného testovania. Hladina hluku sa meria 3 m od prednej časti vonkajšej jednotky v miestnosti bez odrazov s vonkajšou teplotou 7 °C. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od faktorov prostredia a individuálneho používania.
4 Na základe výšky očí 1700 mm a vzdialenosti 1 m.
5 Koeficient účinnosti vykurovacieho výkonu verzus elektrický príkon. Interne testované pri laboratórnych podmienkach, založených na EN 14511. Výsledky sa môžu líšiť na základe skutočných podmienok používania.

Vnútorný zásobník ClimateHub

Tepelné čerpadlá Samsung EHS Mono je dostupná vnútorným zásobníkom OPV/TÚV. Toto riešenie je vhodné sú do novostavieb.

Set vonkajšej a vnútornej jednotky Samsung EHS Climatehub Mono:

Tepelné čerpadlo so zásobníkom Samsung EHS ClimateHub Mono HTQuiet

Prečo tepelné čerpadlo od Zelenej Klímy?

  • odborný návrh vhodného tepelného čerpadla
  • odborná realizácia a montáž tepelného čerpadla
  • možnosť čerpať dotáciu vo výške až 3400Eur z programu Zelená domácnostiam
  • ľudský prístup a rozumné ceny