Samsung EHS Mono HTQuiet

Tepelné čerpadlo vhodné pre rekonštrukcie Samsung EHS Mono HTQiuet od Zelenej Klímy Šaľa

Tepelné čerpadlo Samsung EHS Mono HTQuiet

Vysoká teplota teplej vody

Nové tepelné čerpadlo EHS Mono HT Quiet dokáže na účely vykurovania domácnosti súvisle poskytovať teplú vodu s teplotou až 70 °C¹. Vďaka tomu môže byť vhodnou náhradou plynových kotlov, ktoré poskytujú vysokú teplotu vody na výstupe.Vďaka zosilneným častiam a väčšej olejovej drážke dokáže nový špirálový kompresor stlačiť chladivo pri oveľa vyššom tlaku, zatiaľ čo technológia Flash Injection zvyšuje prietok chladiva. Preto sa kompresný pomer zvýšil z 13 na 17.²

Vysokoteplotné čerpadlo Samsung EHS Mono HTQuiet

Tichá prevádzka

Tepelné čerpadlo EHS Mono HT Quiet obsahuje niekoľko inovatívnych technológií pre zníženie hluku, vďaka ktorým je jeho prevádzka tichá s nízkymi úrovňami hluku 35 d(BA)³ pri využití 4-krokového tichého režimu.

Tepelné čerpadlá Sasmsung Samsung EHS Mono HT Quiet

Prémiový dizajn

Vylepšite vzhľad vonkajšieho priestoru prémiovým dizajnom vonkajšej jednotky. Jej tmavosivá mriežka a šasi zaisťujú, že jednotka bez problémov splynie s mnohými modernými budovami a ich okolím. Šikmá mriežka bráni pohľadu dovnútra⁴. Vonkajšia jednotka má výšku približne 1 m.

Tepelko Samsung EHS Mono HTQuiet

Spoľahlivá prevádzka pri nízkych teplotách

Vykurovanie funguje na 100 %⁵ pri teplotách až -25 °C. Väčší tepelný výmenník prenáša naraz viac tepla a nový špirálový kompresor stláča chladivo pri vyššom tlaku, takže spoľahlivo funguje aj pri nízkych teplotách. Okrem toho, keď sa jednotka vypne alebo má poruchu, ohrievač a ovládanie na ochranu pred mrazom bránia zamrznutiu a prasknutiu doskového tepelného výmenníka a vodného potrubia*

*Napríklad ak tepelné čerpadlo prestane fungovať na 60 minút, keď je vonkajšia teplota 3 °C, čerpadlo na strane vodovodného potrubia sa vynútene aktivuje, aby sa zabránilo zamrznutiu vody vo vodovodnom potrubí.

Tepelné čerpadlo Samsung EHS Mono HT Quiet

Energetická úspornosť

Naše systémy EHS obsahujú množstvo pokročilých technológií, ktoré pomáhajú optimalizovať spotrebu energie. Systém Samsung EHS Mono HT má hodnotenie energetickej účinnosti SCOP* A+++, takže preukázateľne pracuje s vysokou účinnosťou.**

* SCOP = Sezónny súčiniteľ výkonu.
** SCOP A+++ = Na základe sezónneho súčiniteľa výkonu (SCOP) pre 35 °C. Na základe testovania definovaného v norme EN14825. Môže sa líšiť v závislosti od konfigurácie systému, teploty a skutočných podmienok používania.

Jednoduchá montáž a integrácia s aplikáciou SmartThings

Vďaka jednoduchému prístupu cez bočný panel sú vonkajšie jednotky navrhnuté s ohľadom na jednoduché uvedenie do prevádzky a údržbu. Jednotka sa dá ovládať na diaľku pomocou aplikácie SmartThings*, ktorá umožňuje zobraziť spotrebu energie a tiež monitorovať teplotu miestností v interiéri a odchádzajúcej vody, zapnúť/vypnúť jednotku a kedykoľvek a kdekoľvek upravovať nastavenia.

*Vyžaduje sa pripojenie Wi-Fi a účet aplikácie Samsung SmartThings

Montáž tepelného čerpadla Samsung EHS Mono HTQuiet

1 Teplota vody na výstupe pri vonkajšej teplote – 15 °C až 43 °C. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania.
2 Kompresný pomer = Tlak na výstupe/nasávací tlak. Na základe interného testovania na vonkajšej jednotke EHS Mono HT Quiet v porovnaní s tradičnou vonkajšou jednotkou EHS.
3 Na základe interného testovania. Hladina hluku sa meria 3 m od prednej časti vonkajšej jednotky v miestnosti bez odrazov s vonkajšou teplotou 7 °C. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od faktorov prostredia a individuálneho používania.
4 Na základe výšky očí 1700 mm a vzdialenosti 1 m.
5 Koeficient účinnosti vykurovacieho výkonu verzus elektrický príkon. Interne testované pri laboratórnych podmienkach, založených na EN 14511. Výsledky sa môžu líšiť na základe skutočných podmienok používania.