O nás

Zelená Klíma je iniciatívou spoločnosti Sphärisch s.r.o.

Prečo ZelenáKlíma?

Chceme prinášať ekologické t.j. Zelené riešenia do sveta chladenia a vykurovania príbytkov. Snažíme sa maximálne využiť energiu z obnoviteľných zdrojov.

V prípade prehrievania domácnosti v letných mesiacoch prosíme zvážte inštaláciu exteriérového tienenia južných okien. Exteriérové tienenie Vám v letných mesiacoch dokáže znížiť teplotu v interiéri o cca 3 stupne celzia. Najviac odporúčame na tienenie exteriérové žalúzie – odklopené počas dňa prepúšťajú dnu svetlo, ale slnečné žiarenie sa vyžiari na lamelách v exteriéri .

Ak sa Vám napriek tieneniu prehrieva domácnosť radi Vám poradíme s výberom a inštaláciou vhodného chladiaceho zriadenia: Klimatizácie alebo reverzibilného tepelného čerpadla. Čo je podľa Zelenej Klímy a spoločnosti Sphärisch vhodné zariadenie?

Správne dimenzované tepelné čerpadlo alebo klimatizácia Vám poskytne komfort pri optimalizovaných vstupných nákladoch. Zelená Klíma Vám neponúkne predimenzované tepelko ani klímu. Prečo? Vyšší chladiaci výkon znamená väčšie a drahšie komponenty, viac chladiva v okruhu, vyššiu enviromentíéálnu záťaž ….

Používame iba ekologické (zelené) chladivá ako R32, R290 ….

V prípade chladenia domov Vám chceme ponúknuť na zváženie výsadbu vhodného stromu / stromov na vhodnom mieste, ak aby Vám z dlhodobého hľadiska ponúkal v letných mesiacoch príjemný chládok a odtienenie južných okien.

Copyright © Sphärisch 2018-2022